درباره ما

شرکت دانش بنیان مه فناور ظریف دیدگانی با مسئولیت محدود در سال 1393  با هدف طراحی، ساخت و توسعه فناوری در زمینه تجهیزات و دستگاههای آزمایشگاهی و اندازه گیری اپتیکی و لیزری برای دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی و صنایع کشور و در راستای ارتقای صنعت داخلی با بهره گیری از توانمندیهای متخصصین داخلی تاسیس گردیده است. این شرکت با توجه به نیازسنجی آزمایشگاههای تحقیقاتی در زمینه فیزیک و  اپتیک تصمیم به ساخت تجهیزات اپتومکانیک  و اندازه گیری  با ارائه خدمات پشتیبانی فنی نمود و خوشبختانه با تکیه بر دانش فنی اساتید این رشته و توان فنی صنعتگران ایرانی، تاکنون توانسته در حدود 300  نوع قطعه و دستگاه را تولید و ارائه نماید تا جایگزین معادل آنها از برندهای معتبر آمریکایی و اروپایی گردد.

ساخت اقسام قطعات اپتومکانیک مورد نیاز در آزمایشگاه های اپتیک، لیزر و فوتونیک نظیر اقسام نگهدارنده ها، میزها و بورد های اپتیکی، ساخت اقسام جابجاگرهای دستی و موتوردار و نرم افزارهای مرتبط، طراحی و ساخت دستگاه های اندازه گیری نظیر انحراف سنج ماره، شبیه ساز خورشید،تداخل سنج مایکلسون ،تداخل سنج ماخ- زندر از پیشینه کارهایی است که انجام شده است . 

علاوه بر پژوهش اعضای شرکت در زمینه ارتقای کیفیت محصولات و افزودن محصول جدید، امکان سفارش تجهیزات مختلف از سوی مشتریان فراهم شده است. لذا با توجه به حجم بالای خرید سالانه تجهیزات آزمایشگاهی در کشور، این شرکت توانسته در راستای صرفه جویی ارزی و خودکفایی ملی گام بردارد. 

شرکت مه فناور ظریف دیدگانی از سال 1393، در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی  ساخت ایران شرکت نمود و مورد استقبال دانشگاهیان و مراکز پژوهشی کشور قرار گرفت که بدین گونه، محصولات این شرکت در دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی سراسر ایران عزیز وجود دارد.