بایگانی نوشته‌ها


اندازه گیری پارامترهای پلاسما با چیدمان انحراف سنج ماره

با توجه به برتری های روشهای اندازه گیری اپتیکی به عنوان یکی از بهترین روشهای غیر تماسی، سالهاست اندازه گیری پارامترهای پلاسما به روش انحراف سنج ماره مورد توجه است. اگر به این موضوع علاقه مند هستید می توانید از مقاله Measurement of Temperature and Electrons Density distribution of Atmospheric Arc Plasma by moiré deflectometry technique استفاده کنید.

شرکت مه فناور
شرکت دانش بنیان مه فناور ظریف دیدگانی با مسئولیت محدود در سال 1393 با هدف طراحی، ساخت  و توسعه فناوری در زمینه تجهیزات و دستگاههای آزمایشگاهی و اندازه گیری اپتیکی و لیزری برای دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی و صنایع کشور و در راستای ارتقای صنعت داخلی با بهره گیری از توانمندیهای متخصصین داخلی تاسیس گردیده است. این شرکت با توجه به نیازسنجی آزمایشگاههای تحقیقاتی در زمینه فیزیک و  اپتیک تصمیم به ساخت تجهیزات اپتومکانیک  و اندازه گیری  با ارائه خدمات پشتیبانی فنی  نمود و خوشبختانه با تکیه بر دانش فنی اساتید این رشته و توان فنی صنعتگران ایرانی، تاکنون توانسته در حدود 300  نوع قطعه و  دستگاه   را تولید و ارائه نماید تا جایگزین معادل آنها از برندهای معتبر آمریکایی و اروپایی گردد.
ساخت اقسام قطعات اپتومکانیک مورد نیاز در آزمایشگاه های اپتیک، لیزر و فوتونیک نظیر اقسام نگهدارنده ها، میزها و بورد های اپتیکی، ساخت اقسام جابجاگرهای دستی و موتوردار و نرم افزارهای مرتبط، طراحی و ساخت دستگاه های اندازه گیری نظیر انحراف سنج ماره، شبیه ساز خورشید،تداخل سنج مایکلسون ،تداخل سنج ماخ- زندر از پیشینه کارهایی است که انجام شده است .
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها