چیدمان آزمایشگاهی Z-Scan

Z-Scan Kit

از {{model.count}}
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
  • کدفنی: Z Scan-Set-Com1
  • جنس: آلومینیوم آنادایز شده و استیل
فروشنده فروشنده: مه فناور ظریف دیدگانی
آماده ارسال ناموجود
227,850,000 تومان
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

تکنیک Z-Scan  یک روش آزمایشگاهی محبوب و ساده جهت اندازه گیری پذیرفتاری غیر خطی وابسته به شدت است.  در این روش نمونه در راستای محور Z و در طول یک باریکه گوسی کانونی شده حرکت می کند و شدت میدان دور به صورت تابعی از مکان نمونه اندازه گیری می شود. منحنی آنالیز شدت بر حسب مکان نمونه قسمت های حقیق و موهومی پذیرفتاری مرتبه سوم را بدست می دهد. کیت آزمایشگاهی Z-Scan  شامل تمام قطعات، دستگاه ها و همچنین دستورالعمل استفاده از دستگاه است.شرکت مه فناور با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه طراحی و تولید تجهیزات اپتومکانیک و میز اپتیکی همراه همیشگی پژوهشگران ایرانی است.

محصولات مرتبط

•تعیین خواص اپتیکی غیر خطی مواد

•اندازه گیری خودکار و دقیق


تعدادشرحردیف
1برد بورد اپتیکی   500*1000*10 میلی متر با پایه ثابت1
1نرم افزار کنترل z-scan2
2باریکه شکن3
1جابجاگر خطی موتوردار ( دقت: 50 میکرون، حداکثر جابجایی:   20 سانتی متر)4
2آشکارساز5
10پایه H6
10نگه‏دارنده میله 50 میلی   متر7
6نگه‏دارنده میله 100 میلی متر8
10میله 50 میلی متر9
6میله 100 میلی متر10
4نگه‏دارنده اپتیکی11
1عدسی12
1واسط الکترونیکی   آشکارساز و رایانه13
1لیزر دیودی 50 میلی وات، 532 نانومتر14
1نگه‏دارنده نمونه15
1کیت پیچ16
1پلاریزور17
1نگه‏دارنده پلاریزور18
1نگه‏دارنده صفحه متحرک19


در اپتیک غیر خطی ، اندازه گیری به روش Z-scan برای اندازه گیری ضریب شکست غیر خطی n2 و ضریب جذب غیر خطی، به کار برده می ‏شود. از دو روش آشکارساز بسته برای اندازه گیری ضریب شکست غیر خطی و آشکارساز باز برای اندازه گیری ضریب جذب غیر خطی استفاده می ‏شود. ضریب جذب غیر خطی می تواند بر ضریب شکست غیر خطی تاثیر گذارد بنابر این  روش آشکارساز بسته و آشکارساز باز به طور همزمان در این مجموعه اجرا شده است. این مجموعه برای شاخص دهی مواد اپتیکی شفاف نسبتا نازک (کمتر از 5 میلی متر ضخامت) طراحی شده است.مجموعه جاروب Z مطابق شکل به اینصورت عمل می‏ کند که، یک باریکه لیزر پر شدت از میان یک عدسی با فاصله کانونی بزرگ عبور کرده و کانونی می‏ شود. نمونه مورد آزمون نازک، در میان کمره باریکه کانونی شده بوسیله یک جابجاگر موتوردار خطی ، حرکت می‏ کند. باریکه پس از کانون با استفاده از یک باریکه شکن  به دو قسمت تقسیم می ‏شود. یک قسمت به آشکارساز 1 که تمام باریکه را در بر می گیرد فرستاده می ‏شود. باقیمانده باریکه از میان یک دیافراگم عبور کرده و قسمت مرکزی آن به آشکار ساز 2 می رسد. خروجی دو آشکار ساز  به ازای جابجایی های نمونه آزمون از طریق یک واسط الکترونیکی به یک رایانه منتقل می‏شود. با نرم افزار این مجموعه، جابجاگر کنترل شده و نمودار های شدت آشکارسازهای دهانه باز و دهانه بسته قابل ترسیم است.

کدفنی
Z Scan-Set-Com1
جنس
آلومینیوم آنادایز شده و استیل

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...